Genel

Son dakika Yargıtaydan flaş Kadir Şeker kararı!

Gelen bir son dakika haberine göre Yargıtay, Kadir Şeker’e verilen 12,5 yıl hapis cezasına ilişkin flaş bir karar verdi. Verilen kararda Şeker’e verilen hapis cezasının yüksek olduğu ifade edilerek, bozulması talebinde bulunuldu.

Olay 5 Şubat akşamı Konya2nın Selçuklu ilçesinde meydana gelmişti. Özgür Duran, Sevgilisi Ayşe Dırla’yı dövdüğü gerekçesi ile müdahale etmek isteyen Kadir Şeker, çıkan arbedede Duran’ı bıçaklayarak öldürdü.

Olaydan sonra gözaltına alınan Şeker çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davalarda ömür boyu hapse çarptırılan Kadir Şeker’in cezası ilk olarak 15 yıla, daha sonra iyi hali göz önüne alınarak 12,5 yıla indirildi.

Özgür Duran’ın avukatları bu karara itiraz da bulundu. Konya Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesince hapis cezası onaylanıp, itirazlar reddedilerek dosya Yargıtay’a gönderildi.

YARGITAY’DAN KARAR

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı verilen cezanın yüksek olduğunu ifade ederek, cezanın bozulması talebinde bulundu. Şeker’in avukatı Emre Daylan yaptığı açıklamasında, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bugün Kadir Şeker’e verilen 12,5 yıl hapis cezasının yüksek olduğunu belirterek, 1’inci Ceza Dairesi’ne kararın bozulmasını istedi. Bizler 1’inci Ceza Dairesi’nin vereceği kararı bekliyoruz” dedi.

KADINA ŞİDDET OLAYLARINDA KADİR ŞEKER’İN OLAYI HEP GÜNDEME GELİYOR

Kadir Şeker’in ağabeyi Hidayet Fatih Şeker ise, “Yargının kararına saygımız sonsuz. Yüce Türk yargısı, ne derse o olur. Tüm kamuoyu, cezanın yüksek olduğunu zaten söylüyordu. Verilen cezanın ne kadar ağır olduğunu biliyoruz. Kadına şiddet olaylarında Kadir Şeker’in olayı hep gündeme geliyor. Toplumda adalet duygusu zayıflamıştı. Böylelikle insanlar için bir umut olur umarım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir