Gündem

Yeni yasak kararı resmen duyuruldu: Alınan yasak kararına uymayanlara ve aykırı davrananlara para cezası verilecek

İzmir Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak alınan yeni yasak kararı duyuruldu. Bu doğrultuda İzmir’de çocuğu olan herkesi ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı.

Söz konusu açıklamada il genelinde 18 yaş altında bulunanlar için bir ürünün satışı yasaklanırken yasağa uymayanların ise para cezası ödeyeceği bildirildi.

İzmir’de 18 yaşından küçüklere çakmak ve çakmak gazı satışının yasaklandı. İzmir Valiliği konu hakkında açıklamada bulundu.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İzmir ili sınırları içerisinde çakmak ve çakmak gazı satışı yapan kişi ve her türlü iş yerini kapsayan emir gereği, insan sağlığının zararlı uçucu bir gaz olan çakmak gazının zararlarından çocuklarımızın korunması amacıyla her türlü çakmak ve çakmak gazı 18 yaşından küçük olanlara satılmayacaktır.

Kararın uygulanması ve yerine getirilmesine aykırı davrananlara, fiilleri başka bir suç oluşturmuyor ise kolluk kuvvetlerince 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesi uyarınca “emre aykırı davranış” suçlamasıyla idari para cezası uygulanacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir