Ekonomi

Akbank hesabı olan herkes için duyurdu! Artık..

Akbank tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre “Çatı GES Yatırım Kredisi” ürününü diğer ürünlerinin arasına ekledi. Konu ile ilgili açıklama yapan Akbank Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, “Bankacılık sektöründe sürdürülebilir finansman alanında somut hedef veren ilk mevduat bankası olarak 2030 yılına kadar ülkemize 200 milyar TL sürdürülebilir kredi finansmanı sağlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Çıkan bu ürün ile enerji verimliliği çalışmalarının hızlanması, karbon ayak izinin azaltılması ve iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarının desteklenmesi amaçlanıyor.

Akbank Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Akbank olarak pozitif etkimizi arttırırken, çevresel ayak izimizi de azaltıyoruz. Türkiye’yi geleceğe taşıyan öncü banka olma hedefiyle yola çıkarak sürdürülebilir finansman, ekosistem yönetimi, insan&toplum ve iklim değişikliği çalışmalarına odaklanıyoruz. Ülkemizin düşük karbon ekonomisine geçişine destek için çalışmalarımız, söz verdiğimiz gibi hız kesmeden devam ediyor. Bankacılık sektöründe sürdürülebilir finansman alanında somut hedef veren ilk mevduat bankası olarak 2030 yılına kadar ülkemize 200 milyar TL sürdürülebilir kredi finansmanı sağlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Diğer taraftan, kredi portföyümüzün iklim değişikliğine olan etkisini 2030 yılına kadar azaltma hedefimiz de var. Bu ürünümüz ve iş birliklerimiz ile hedeflerimize ulaşmak için önemli bir adım daha atıyoruz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir