Ekonomi

Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor! Paralar faiziyle birlikte iade ediliyor!

Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Yeni vergi paketi ile birlikte küçük esnafa da destek verileceği belirtildi. Bu şekilde 900 bin esnaf gelir vergisinden muaf olacak. Çiftçilere ise ilave ödeme yapılacak.

Yapılan açıklamaya göre son 5 yılda desteklerden kesilen vergiler, faiziyle birlikte iade edilmesi kararlaştırıldı. İnternetten para kazana kişiler de vergi ödeme konusunda kolaylık getirileceği belirtildi.

AK Parti tarafından hazırlanan 65 maddelik yeni vergi paketinin görüşmeleri Meclis Genel Kurulu’nda devam edildi. Yıllık cirosu 240 bin TL’nin altındakiler gelir vergisinden muaf olacakları belirtildi.

Yıllık cirosu 240 bin TL’nin altında olan mükellefler gelir vergisinden muaf olacak. Bu durumda 900 bin civarında esnaf bulunuyor.

Sunulan teklifte, internetten para kazana binlerce kişiyi de ilgilendiriyor. Bu kişiler vergi ödeme kolaylığı getiriliyor. Bu kişiler, sosyal medya üzerinden aldıkları reklamların vergisini ödemek için bankadan hesap açacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir