Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘sabrımız kalmadı’ diyerek tüm Türkiyeyi ilgilendiren açıklamayı yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu ve Suriye’ye yeni harekat konusuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında “Sabrımız bir yere kadar. Mücadelemiz farklı şekillerde devam edecektir. Gerekli olan her türlü mücadeleyi vereceğiz kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Suriye’ye harekat olup olmadığına ilişkin sorulara yanıt verdi.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

Suriye’de sadece kuzey değil genelinde bildiğiniz gibi PKK/YPG/PYD buralarda cirit atıyor. Bunların destek veren ülkelerin başında koalisyon güçleri ve Amerika geliyor. Bunların verdiği her türlü destekle birlikte burada terör estiriyorlar. Bunlara karşı mücadelemizi veriyoruz. Rejim bunlardan gücünü alıyor. Bir yere kadar bu sabrımız devam etti. Son olarak da 2 polisimiz şehit oldu. Zaman zaman sivillerden şehit olanları görüyoruz. Bütün bunlara karşı mücadelemiz farklı şekillerde devam edecektir. Gerekli olan her türlü mücadeleyi vereceğiz kararlıyız.

AFGANİSTAN VE TALİBAN KONUSU

Taliban dünyada kabul arayışları içerisinde. Gerek insani yardım gerek Afganistan’daki yeni sürecin işlerliği konusunda talepleri oldu. Bu talepler konusunda her türlü desteği Afgan halkına vereceğiz. Bizim Afganistan’ın altyapı ve üst yapısında çok emeklerimiz oldu. Son ana kadar sürdürdük. Kabil Havalimanı’nın işletmesini yürütüyorduk. Bundan sonraki süreçte de eğer anlaşmalar yapılabilirse Türkiye, Katar, Afganistan bu tür adımları atabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir