EkonomiGündem

Zam üstüne zam binecek! Uzman ekonomistten piyasaları sallayacak dolar kuru tahmini… Çok hızlı yükseliyor

Para piyasaları ve özellikle dolar kuruna dair açıklamalarıyla merakla izlenen Ekonomist Selçuk Geçer, son videosunda dikkat çekici bir tahminde bulundu. Yaptığı kritik tahminde dolar kurunda yaşanan yükselmeler ardından devalüasyon uyarısında bulunan Geçer, analizlerinde Merkez Bankası’nın kararlarını da değerlendirdi. İşte birçok alanda yeni zamların habercisi olabilecek, zam üstüne zam getirecek dolar tahmini…

Selçuk Geçer, videosunun başında yaptığı değerlendirmelerde ilk olarak dolar kurunun kısa vadede izlediği hareketleri el aldı. Dolar kurunun 9.24 TL seviyesini gördüğünü daha sonra ise 9.22 TL bandına çekildiğini ifade eden Selçuk Geçer, doların hızlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğini de belirtti. Diğer yandan dolar kurunun 9.40’a kadar çıkacağının altını çizdi.

Ancak korkulan nokta bu da değil. Geçer, 9.40 seviyesine ulaşacak doların bir sonraki hedefinin 9.80 olduğunu açıkladı. Buradan 10 TL’ye zıplayacak olan kur tahmini için tarih de verdi. Ünlü ekonomist, yıl sonunda bu tutarın görülebileceğini belirtti.

15 TL’Yİ GÖRECEĞİZ

Süreç içerisinde anormal şartların oluşması durumunda ise 1 doların 16, 18 TL seviyelerine kadar çıkabileceğini iddia eden Ekonomist Selçuk Geçer, kurun 15 TL’de bile durdurulamayacağını öne sürdü.

Selçuk Geçer dolar analizinde “Anormal koşullar devreye girdiğinde çok daha sert hareketler göreceğiz. Doların şu anki seviyesinin çok daha üzerinde yani 16, 17, 18 liraları görme ihtimalimiz var. 15 lirada durdurulması bile çok zor görünüyor, bu şartlar dahilinde” dedi.

Bir Yorum

  1. Bir ekonomist olarak kısmen katılıyorum.. Ülkemize, 150 milyar USD ye yakın bir Dış yatırım alınabilir ise şu dönemde? Ne psikolojik, ne kritik ne de ekonomik bir eşik kalır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir