GündemKültür-sanat

Magazin dünyası şokta! Kuruluş Osman dizisinin başrol oyuncusu Burak Özçivit hakkında soruşturma başlatıldı

Magazin dünyasından sevilen bir ismi şoke eden gelişme yaşandı! Kuruluş Osman dizisinin başrol oyuncusu Burak Özçivit‘in Beykoz Riva’da 8 Aralık 2020’deki çekimleri sırasında kendilerine küfür ve hakaret içeren sözler söylediğini iddia eden 4 set çalışanı, Özçivit hakkında suç duyurusunda bulundu. İfadeye çağırılan Özçivit ise “Set ortamının stresli olduğu doğrudur ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır” diyerek kendini savundu.

Müştekilerden A.Ö., dizi setinde kamera asistanı olarak çalıştığını söyleyerek, “Olay günü çalışıyordum. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit içinde bulunduğu çadırdan çıkarak set görevlilerinin olduğu yere doğru, tek tek gözlerimizin içine bakarak küfür etti. Sonra seti terk etti. Hemen geri döndü ve aynı küfürleri bir daha söyledi. Set çalışanları Burak Özçivit’in ettiği küfürleri duyunca şok girdi ve kimse ağzını açıp tek bir kelime bile söylemedi. Şüphelinin daha önceden de farklı kişilere bu kadar ağır olmasa da benzer hareketleri olmuştur” diyerek oyuncudan şikayetçi olduğunu ifade etti.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Burak Özçivit hakkında, ‘birden fazla kişiye yönelik alenen hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldı.

KENDİNİ SAVUNDU

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Burak Özçivit, “Müşteki olarak adı geçen şahısları oynamış olduğum dizi olan ‘Kuruluş Osman’ınn set ekibi görevlileri olmasından ötürü tanırım. İddia ettikleri gibi kendilerine kesinlikle hakaret etmedim. Set ortamının stresli olduğu doğrudur. Ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Çıkması da mümkün değildir. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakınen tanıyan herkes bilir” şeklinde açıklamalar yaparak kendini savundu.

Savcılık ise suçun ‘uzlaşma’ kapsamındaki suçlardan olması nedeniyle dosyayı Uzlaştırma Bürosu’na gönderdi.