GündemSağlık

Bakan Koca tüm Türkiye için müjdeyi verdi! Üç şehir daha aşılamada…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden güncel olarak paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor. Bakan Koca son olarak, aşılama oranlarına göre Ardahan ve Antalya’nın mavi kategoriye; Gaziantep’in de sarı kategoriye geçtiğini duyurdu.

Haftalık vaka tablosunu paylaştığı haritayla birlikte “YILGINLIK BİZE ZARAR VERİR. Aşısı bulunmuş bir bulaşıcı hastalıkla mücadele ettiğimizi unutmayın. Biraz zamana ve tam doz aşılanma oranının artmasına ihtiyacımız var. Bu gerçek yeterince büyük bir moral kaynağıdır. Salgınlara yol açan birçok hastalık yaygın aşıyla ortadan kalktı.” diyen Bakan Koca son paylaşımıyla yüzleri gülümsetecek müjdeyi verdi.

Son aşılama oranlarına göre Ardahan ve Antalya mavi kategoriye; Gaziantep de sarı kategoriye geçti. Bakan Koca’nın paylaşımı şöyle oldu:

KORONAVİRÜS’TE SON DURUM

15 Ekim’de açıklanan son 24 saatin koronavirüs verilerine göre ülkemizde 30 bin 694 yeni vaka tespit edildi. Koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı ise 181 oldu. Vaka sayılarının giderek artıyor oluşu endişe yaratmaya devam ediyor.