EkonomiGündemİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

PTT kamu personeli alımı duyurusu: 14 bin 200 personel alımı! Mezuniyet şartı değişti: En az ilkokul mezunları başvuracak

PTT, PTT Kargo, PTT AVM ve PTT Müşteri Hizmetleri ve PTT Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere binlerde personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bu personel alımının Türkiye geneli yapılması belirtilirken 14 bin 200 personel alımı yapılacağı kadın erkek herkesin başvurabileceği PTT personel alım ilanlarına aynı zamanda en az ilköğretim mezunu adayların da başvuru yapabileceği ifade edildi.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

PTT tarafından Türkiye genelinde açılacak olan yeni şubeler için personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bu doğrultuda alım yapılması beklenen kadrolar ise şöyle oldu:

“Avukat, veri giriş elemanları, idari personel, büro memuru, sekreter, silahlı-silahsız güvenlik görevlisi, temizlik personeli, okul öncesi öğretmeni, şoför, beden işçisi, kargo dağıtım elemanları (motosikletli kurye), farklı branşlardan tekniker, teknisyen ve mühendis”

ARANAN ŞARTLAR

PTT personel alımı için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuru yapamayacağı belirtildi. Söz konusu şartlar ise şöyle paylaşıldı:

Destek personeli alımı için, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Temizlik personeli, şoför, beden işçisi alımlarında en az ilköğretim mezunu olmak,

Güvenlik görevlisi alımı için en az lise ve ön lisans mezunu olmak,

Diğer alanlar için ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak

BAŞVURU DETAYLARI

PTT 14 bin 200 personel alımı için başvuru tarihleri henüz belli olmadı. Ancak bu personel alımlarının yıl sonuna kadar yapılması bekleniyor. Ayrıca personel alım ilanının en geç önümüzdeki ay çıkması bekleniyor. Ancak yetkililer bir ihtimal alımların Şubat ayına sarkabileceğini öngörüyor.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

Konu ile ilgili olarak ilan yayımlandığında veya bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

Bir Yorum

  1. PTT işçi alımında işkura başvuru yapmak istiyorum bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir