EkonomiGündem

Benzin, motorin ve LPG’li araç sahiplerine kötü haber! Akaryakıt fiyatlarına hafta başı büyük zam

Türkiye’deki bir diğer gündem konusu ise akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardır. Zam konusu gündemden düşmezken yeni haberler de geliyor. Son olarak vatandaşları üzecek yeni bir açıklama yapıldığı ortaya çıktı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada motorin fiyatlarına salı günü bir zam daha gelmesi beklendiği belirtildi.

23 KURUŞ ZAM

Araç sürücülerini ilgilendiren yeni bir açıklama yapıldı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın (PÜİS) açıklamasına göre motorin fiyatlarına Salı günü zam gelmesi bekleniyor. Söz konusu zam 23 kuruş olarak uygulanacak.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“19.10.2021 Salı gününden geçerli olmak üzere Motorin grubunda 23 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir. 18.10.2021 -19.10.2021 tarihleri arasında Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor.”

ZAM YAPILDI

Konu ile ilgili olarak Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) son açıklamalarında 16 Ekim tarihinden itibaren motorin fiyatlarına 41 kuruşluk zam geleceğini belirtmişti. Ayrıca bu zam pompa fiyatlarına da yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir