EğitimGündem

MEB resmen duyurdu: Yüz yüze eğitime ara açıklaması geldi!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında okullarda salgın durumuna ilişkin uygulanan 10 günlük ara sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu ve bu sistemin okul bazlı değil sınıf bazlı çalıştığını ifade etti.

ARA VERMEDEN DEVAM

Okulların durumunun ne olacağı büyük merak konusu. Halen devam eden yüz yüze eğitim sisteminin kış şartlarının ağırlaşması durumunda nasıl uygulanacağı velilerin en büyük endişesi. MEB tarafından son durum hakkında değerlendirmeler yapıldı. Bu açıklamalarda yüz yüze eğitime ara vermeden devam edileceği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanı Özer hafta sonu öncesinde İstanbul’da yer aldı. İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi tarafından yenilenen bir okulun hizmete açılması etkinliğine katılan Bakan Özer burada kısa bir açıklamada bulundu.

BAKAN ÖZER’İN AÇIKLAMALARI

Milli Eğitim Bakanı Özer okullarda vaka görülmesi durumunda neler yapıldığı hakkında değerlendirmelerde bulundu ve 6 haftanın geride bırakıldığını okul ve il bazlı bir sistem geliştirilmediğini vurguladı. Bakan Özer açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sınıf bazlı vaka bazlı sistem geliştirerek herhangi bir sınıfta vaka olduğu zaman başlangıçta 14 gün daha sonra Sağlık Bakanlığı’mızın önerileri doğrultusunda 10 günlük yüz yüze eğitime ara verdik”

Bir Yorum

  1. Sayın bakan bey okullara yardımcı personel nezaman verilecek sorarmısınız okulda 1 veya 2 yardımcı personel var. Klarüferemi bakacak temizliğemi bir okulun 1 veya 2 temizlik personeli var şimdi soruyorum bu okul ne kadar hijen olur. Okulların temizlik maddesini verdik diyorlar personel yeterli olmazsa mazeme kendi kendinemi temizlik yapaçak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir