EkonomiGündem

Sosyal yardım başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor! Başvuru yapana PTT üzerinden 1100 TL ödeme yapılıyor

Pandemi döneminde başlayan sosyal yardım kampanyalarına başvuruların hala devam edip etmediği araştırılmaya başlandı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası gelen yasaklarla pek çok iş yeri kepenk kapatmıştı. Yeni alınan karara göre, pandemi dönemi kapsamında tüm ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım yapılacağı ifade edilmişti. Bu doğrultuda ihtiyaç sahiplerine 1100 TL ödeme yapılacağı ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Birçok vatandaşın yararlandığı pandemi destek ödemelerine nasıl başvurulur? Vatandaşlar merakta destek ödemeleri nasıl alınıyor. Daha önce pandemi destek ücreti almayan vatandaşlar için e devlet üzerinden başvuru yapılıyor. Pandemi destek ücretleri daha önce e-devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, yatırılıyor.

PTT ÜZERİNDEN ÖDEME

Konu ile ilgili olarak e-Devlet üzerinden başvuru yapılırken banka hesap bilgisi bulunmayan vatandaşlara PTT üzerinden para yatırılacağı ifade edildi. PTT kart bilgisi bulunmayan hesaplara hem de hesap bilgileri bulunmayan vatandaşlara ödemeler Ramazan Bayramına kadar adreslerine teslim edilecek.

BAŞVURU SAYFASINDAN DETAYLAR GÖRÜNTÜLENEBİLİR

Başvuru için E devlet hesabınızla giriş yapıp ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasından Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama bölümünden sorgulama butonuna tıklayın. Sosyal yardım başvuru sorgulama ekranı da başvuru ekranı ile aynı sayfada yer almaktadır. Dolayısıyla başvurunuzu tamamladıktan sonra detayları başvuru sayfasından görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir