EkonomiGündem

Devletten otomobil alacak olan vatandaşlara müjdeli haber! Opel Corsa otomobil 45 bin liraya satılıyor

Çip Krizi ve döviz fiyatlarındaki yükselişler sonrası araba satın almak isteyen vatandaşlar araştırmalarını hızlandırdı. Bu doğrultuda birçok vatandaş ikinci el araba araştırması yaparken Ticaret Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru geldi. Ticaret Bakanlığı araç satış ekranında Ekim ayı ilanını yayımladı ve bu listede Opel Corsa otomobilin 45 bin liraya satışa koyulduğu ifade edildi.

45 BİN LİRAYA SATILIYOR

Ticaret Bakanlığı ikinci el araba satışı yapıyor. Devlet tarafından satışı yapılan araçları almak için ihalelere katılım sağlamak gerekiyor. İhalelere katılım için yapılan açıklamada ise 18 yaşından üstü herkesin başvurabileceği bildirildi. Bu kapsamda yayınlanan Ekim ayı araç satış listesinde Opel Corsa arabanın 45 Bin TL’den satışa konulduğu görüldü.

ARACIN DEĞERLENDİRMESİ

Bakanlık tarafından araç satış ilanında otomobilin değerlendirmesi de paylaşıldı. Bu doğrultuda şu ifadelere yer verildi:

WOLOXCFOB34026235 şasi numaralı OPEL Cocsa İ.M İ2V marka 2002 model araç üzerinde ekspertiz çalışmaları sonucu aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir:

Araç çekici üzerinde gelmiştir. Çalışmıyor. Beyana göre araç motoru arızalıdır.

Aracın anahtarı mevcuttur.

Lastikleri 2014 yılında üretilmiştir. Jant kapaklarında sürtme İzleri
vardır.

Araç verniği özeliğini kaybetmiştir. Sol amortisör kulesi üzerinde korozyon oluşmuştur. Aracın sigorta kutusu içerisinde bulunan sigorta ve röleleri eksiktir. Ön tampon spoilerinin sol eki yoktur ve sağ ek hasarlıdır.

YAĞ KAÇAKLARI VAR

Ön tamponun muhtelif bölgelerinde çizik ve sürtme izleri mevcuttur. Kaput üzerinde küçük göçükler, boya simaları ve çizikler mevcuttur. Sol ön çamurluk üzerinde bulunan sinyal camı kırıktır. Sol ön kapı ve sol arka çamurluk bölesinde yer yer ezik, çizik ve kapı ile çamurluk uç kısımlarında yüzeysel korozyon tespit edilmiştir. Bagaj kapağı ve arka tampon üzerinde kılcak çizikler ve göçükler mevcuttur. Sol stop camı karık olup parça yerine yapıştırılarak sabitlenmiştir, değişmesi gerekmektedir. Sağ arka çamurluk, sağ ön kapı ve sağ ön çamurlukta yer yer ezik ve çizikler mevcuttur. Tavan üzerinde güneş yanıkları vardır, onarım görmesi gerekmektedir. Sol ön kapı döşemesinde sarkma vardır. Direksiyon ve vites topuzu üzerindeki kaplamada deformasyonlar oluşmuştur. Kauçuk ve halı paspasları mevcut değildir. Arka orta emniyet kemeri kopuktur. Koltuklarında lekeler vardır. Motorunda ve şanjmanında yağ kaçakları vardır

“Kontroller görsel olarak yapılmıştır. Aracın tespit edilen, muadilinin veya imalatçı Beyanlarındaki özelliklerinin varlığı ve çalışır olup olmadığının tespit edilemediği göz önünde bulundurulmalıdır.