EkonomiGündem

Devletten Türkiye’deki tüm hanelere destek haberi verildi! Elektrik faturaları için 137 lira destek veriliyor

2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi bugün Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülmeye başlandı. Bu görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sunum gerçekleştirecek ve evinde elektrik faturası gelen herkesi ilgilendiren destek gelişmesi de değerlendirilecek.

ELEKTRİK DESTEĞİ MASADA OLACAK

2022 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla meclise sunuldu. Söz konusu teklifte ihtiyaç sahipleri için güzel bir maddeye de yer verildi. Buna göre, geliri düşük olan, emekli, yaşlı, kamu çalışanı ve işçileri kapsayan yoksul aileler için elektrik faturası desteği masaya yatırılacak.

Bu görüşmelerde öne çıkan maddelerden bir tanesi de ailelere elektrik desteği verilmesi olacak. Bu destek kapsamında 2.4 milyar lira aktarılması en önemli konulardan bir tanesi olacak ve teklif kabul edilirse ihtiyaç sahibi ailelerin elektrik faturaları devlet tarafından ödenecek.

137 LİRA DESTEK

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere en az 68 TL en fazla ise 137 TL elektrik faturası desteği sağlanıyor. Bu sene 2 kişilik hanelere sağlanan aylık 75 kWh 68 TL , 4 kişilik hanelere sağlanan aylık 125 kWh 114 TL elektrik yardımı yapıldığı duyuruldu.

Destek ödemesi almak isteyen ailelere sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuru yapıyor. Bu başvuru kabul edildiğinde ise desteğe hak kazananların ödemeleri PTT aracılığı ile gerçekleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir