Gündem

Ses getiren salgın deneyi başladı: Koronavirüs olana 50 bin lira veriliyor

İngiltere oldukça ilginç bir deneye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bir firma tarafından ses getiren bir deney yapılması bekleniyor. Bu doğrultuda firma insanların deneysel aşılara veya tedavilere nasıl cevap verdiklerini saptamak için koronavirüs olacak gönüllüler arıyor. Bu deneyde yer alacak olan kişilere 50 bin lira verileceği de belirtildi.

İLK KOVİD BULAŞTIRAN TESİS

Yaklaşık 2 yıldır Koronavirüs ile yatıp koronavirüs ile kalkıyoruz. Dünya genelinde milyonlarca cana mal olan virüs salgının ilk gününden beri bilimin merceğinde. Koronavirüs salgını kapsamında pek çok araştırmaya imza altıldı. Bu araştırmalar sayesinde de aşılar ortaya çıkmış oldu. İngiletere’den gelen son haber ise ses getirdi. Bu doğrultuda Londra’da laboratuvara dönüştürülen bir otel, dünyada insanlara Kovid -19 bulaştıran ilk tesis olmaya hazırlanıyor.

New York Post’ta yer alan habere göre, Open Orphan isimli firma virüsü taşımaya gönüllü olan kişilere 4 bin sterlin (yaklaşık 50 bin TL) verecek. Ekip bu deney ile insanların deneysel aşılara veya tedavilere nasıl cevap verdiklerini saptamayı umuyor.

2 HAFTA BOYUNCA TEK KİŞİLİK ODALARDA KALACAKLAR

Şirket tarafından bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada test kapsamında sadece Kovid-19 değil diğer virüs ve bakteriler de gönüllülere verileceği ifade edildi. Gönüllü olan vatandaşlar yaklaşık olarak 2 hafta boyunca tesiste bulunan tek kişilik odalarda kalacaklar. Bu testlerin önümüzdeki yıl başlamasının beklendiği de duyuruldu.

Bir süredir bu deneyin hazırlıklarını yapan firma bu açıklama ile merakla beklenen projenin detaylarını ilk defa kamuoyu ile paylaşmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir