İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) en az lise mezunu 7 bin 800 kamu personeli alımı yapıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çok önemli bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda farklı kadrolarda en az lise mezunu 7 bin 800 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanın açıklamasında ise şu ifadelere yer verildi:

İLANIN AÇIKLAMASI

“Diyanet İşleri Başkanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan pozisyonlara sözlü sınav sonucuna göre 4-B sözleşmeli Kur’ankursu öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım alımı yapılacaktır.”

Diyanet personel alımı başvuruları 8-22 Kasım 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, belirtilen bu tarih aralığında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden kayıt işlemlerini yapabilirler.

KPSS ŞARTI ARANIYOR

Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 1500 Kur’an kursu öğreticisi, 5 bin 600 imam hatip ve 700 müezzin kayyım olmak üzere 7 bin 800 sözleşmeli personel alınacak. Bu personel alımı için KPSS şartı aranmaktadır. Bu doğrultuda 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekiyor.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 8-22 Kasım tarihleri arasında “https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/” internet adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığıyla müracaatta bulunacak. Formu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 8-22 Kasım 08.30-16.30 saatleri arasında şahsen müracaat edecek.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir