EkonomiGündem

Zamlar peş peşe geliyor! Ekmek fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi…

Vatandaş daha yıl sonu bile olmadan gelen peş peşe zam haberleriyle zora düşerken bir zam haberi daha son dakika geldi. İstanbul Fırıncılar Odası, ekmek fiyatlarının artırılması için başvuruda bulundu. İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası talebi değerlendirirken kararı beklemeyen fırınlar tek tek zam yapmaya başladı.

İstanbul Fırıncılar Odası, ekmeğin 2.5 TL olması isin başvuruda bulundu. İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası talebi değerlendirirken kararı beklemeyen fırınlar zam yapmaya başladı.
Bazı ilçelerde ekmek 2.5 TL’den satılmaya başlandı. Fırıncılar ekmeğe zam değil gramaj artışı yaptıklarını söylese de, aradaki farkı anlayamayan vatandaş tepki gösterdi. Fırıncı Yılmaz Özdemir, “Aslında 2.5 TL lira bile kurtarmıyor. 140 liraya aldığımız un şu an kaç para belli değil” dedi. Fırıncı İdris Şişman da “Şu an ekmek 2,5 lira” diye konuştu.
İstanbul Fırıncılar Odası Yönetim Kurulu, Ekim ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Kurulda artış gösteren un fiyatları, enerji maliyetleri ele alındı. Diğer yandan 230 gram ekmeğin 2.5 TL olması da talep edildi. Zam talebi için tekrar başvuru yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir