EkonomiGündem

EPGİS’ten peş peşe açıklamalar! Akaryakıt fiyatlarına 2.33 lira zam yapıldı! İşte benzini motorin ve LPG otogaz zammı

Bilindiği gibi akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar gündemden düşmüyor. Milyonlarca araç sahibi isyan edecek dereceye gelirken bugüne kadar gelen zamların toplamı acı gerçeği ortaya çıkarmış oluyor. Bu doğrultuda benzin, motorin ve LPG fiyatlarına gelen zamların toplamı 2.33 lira oluyor.

Gelen son bilgilere göre ise bu gece, otogaz (LPG) fiyatlarının 22 kuruş artması bekleniyor. Peki, akaryakıt fiyatlarına son bir ayda ne kadar zam geldi?

İŞTE YAPILAN ZAM AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak EPGİS tarafından yapılan zam açıklamaları ise şöyle oldu:

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 19/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 23 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 16/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 41 Benzinde 14 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 16/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 23 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 08/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 23 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 08/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 26 Motorinde 12 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.

Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 02/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Oto gazda 71 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir