Gündem

G20 Zirvesi Öncesi Kritik Temas: Türkiye’ye Davet Etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Karargahı’nda yaptığı görüşmelerde Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos’a Ankara’da yapılması planlanan dördüncü toplantı için Yunan heyetin beklediklerini söyledi.

G20 Öncesi Zirve

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere geldiği NATO Karargahı’nda çeşitli görüşmelerde bulundu.  İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile bir araya gelen Akar, daha sonra ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile de toplantı öncesinde kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Roma’da gerçekleştirilecek G20 Liderler Zirvesi öncesinde olumlu gündem oluşturulması için ayrıntılı bir görüşme yapılmasının gerekliliği ele alındı.

Yunan Bakan’a Türkiye Daveti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile bir araya geldi.

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ve ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile görüşen Bakan Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos ile de bir araya geldi. Savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulan ikili görüşmede, Bakan Akar, Türkiye ve Yunanistan arasında güven artırıcı önlemler çerçevesinde Ankara’da yapılması planlanan dördüncü toplantı için Yunan heyetinin beklendiğini kaydetti.