Gündem

Film setinde dehşet! Ünlü oyuncu yönetmeni feci şekilde öldürdü!

ABD’li oyuncu Alec Baldwin, yeni filmi Rust’ın New Mexico setinde görüntü yönetmenini yanlışlıkla vurdu ve öldürdü. Ayrıca filmin yönetmeni de yaralandı. Akılalmaz olayın ardından Santa Fe’deki sette çekimler durdurulurken, yetkililerden yapılan ilk açıklamaya göre olayın kaza olduğu düşüncesi ağırlık kazandı.

YÖNETMEN ÖLDÜ

ABD’li film yıldızı Alec Baldwin, Rust filminin çekimi sırasında görüntü yönetmenini kaza ile vurdu ve görüntü yönetmeninin ölmesine yanlışlıkla sebep oldu. 42 yaşındaki kadın yönetmen Halyna Hutchins hayatını kaybederken, 48 yaşındaki filmin senaristi ve yönetmeni Joel Souza ise bu olayda yaralandı.

Hastaneye kaldırılan Souza’nın sağlık durumu hakkında henüz bir açıklama da yapılmadı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bu olay hakkında polis merkezinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada Baldwin’in istemeden pervaneli silahı ateşleyen kişi olduğu doğrulanırken ünlü oyuncunun, Hutchins’in trajik ölümünün ardından gözyaşlarına boğulduğu belirtildi.

ABD polisi olayla ilgili henüz detaylı bir açıklama yapmazken, yetkililer söz konusu durumun kameralar kayıttayken yaşandığını belirtti. Hutchins’i öldüren pervaneli silahın bir şekilde gerçek mermilerle mi yüklü olduğu, yoksa film amaçlı boş kartuşlarda kullanılan barutun namludan bir tür döküntü fırlatıp fırlatmadığı belli değil.

Ünlü oyuncu Baldwin’in elinde kuru sıkı olması gereken silahın, gerçek silah ile değiştirilmiş olabileceği yönündeki iddialar da gündemde.