EkonomiGündem

Milyonlarca su abonesini ilgilendiren karar! Su faturalarında flaş değişiklik: Bundan sonra böyle olacak

Ülkemizde milyonlarca kişi su faturası ödemesi yapıyor. Bu kapsamda herkesi ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandı. Bu konu hakkında yapılan açıklamalarda su için kademeli tarife geleceği belirtildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında suya kademeli tarife geleceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suyun tasarruflu kullanımını hedefleyen kademeli tarifelerle düşük gelirli hane gruplarını gözeten sosyal ve adil su tarifeleri uygulanacağını bildirdi ve su yönetimindeki hukuki boşluklarının ortadan kaldırılacağını su kanununun hazırlanacağını vurguladı.

MANSUR YAVAŞ’IN AÇIKLAMALARI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş geçtiğimiz aylarda kademeli su tarifesi hakkında da açıklamalarda bulunmuş ve şu ifadelere yer vermişti:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da önerisi olan Kademeli Su Tarifesi’ne geçerek su tasarrufunu sağlıyoruz. Kademeli Su Tarifesi vatandaşlarımızın yaklaşık yüzde 90’ını etkilemeyecek ve sosyal yardım alanların faturaları 10 metreküpe kadar metreküp başı 1TL’ den faturalandırılacak. Çevrenin bu denli tahrip edildiği, suyun yakın gelecekte elmastan daha değerli olacağı bir dünyada suyumuza sahip çıkmak hepimizin görevi. Bu kapsamda hemşehrilerimizin bütçelerini koruyarak suyumuzun savurganca kullanılmasının önüne geçeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir