BelediyelerGündemSağlık

O ilimizde koronavirüs kapsamında yeni uygulama başladı! İsmini duyan buraya koştu!

Vaka sayılarının yeniden kritik düzeye eriştiği Muş’ta, koronavirüs tedbirleri kapsamında yepyeni bir uygulama resmen başladı! İl Sağlık Müdürlüğü’nün aldığı kararla kovid-19 aşı uygulaması için oluşturulan mobil ekipler, mahalle ve köyleri tek tek dolaşmaya başladı. Aşı olmayan vatandaşların isimleri de camiden anons edildi. İsmini duyanlar koronavirüs aşılarını olmak için geldi.

Aşılamada mavi kategoriye geçmeyi hedefleyen Muş İl Sağlık Müdürlüğü koronavirüs tedbirleri kapsamında yepyeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Oluşturulan mobil aşı ekipleri, mahalle ve köyleri ziyaret edip, kapı kapı dolaşıyor.

Ekipler ayrıca Soğucak köyüne aşılama için stant kurdu. Görevliler, köy camisinin hoparlöründen ellerindeki listeye göre, aşısızlar ile 2 doz aşı yaptırmamış olanların isimlerini okudu. İsimleri okunanlar ise tek tek standa gelip koronavirüs aşısını oldu.

Kentte 20 mobil ekip ile hizmet verdiklerini belirten Muş Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi’nde görevli ebe Sabahat Moralılar Cansever, kırsaldaki halka hizmet götürdüklerini söyledi. Cansever, “Köylerimize gidiyoruz. Camilerden özellikle isim isim anons ederek, vatandaşlarımızı aşılarını tamamlamaya davet ediyoruz sonrasında ev ev, kapı kapı gezerek aşı olmak isteyenlere bu hizmeti götürüyoruz” dedi.

Köy camisinden ismi anons edilen Gökhan Güven isimli bir vatandaş da “Birinci doz aşımı olmuştum. Camiden ismim anons edilince geldim ve ikinci doz aşımı yaptırdım. Sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir