Dünya

Bill Gates İkinci Kez Türkiye’de!

Milyarder iş insanı Bill Gates’in Aydın’ın Kuşadası ilçesine geldiği öğrenildi.

Yazılım devi Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Cayman Adaları bayraklı ‘Lana’ isimli kiralık süper yat ve katamaran sınıfı lojistik destek gemisi olan ‘Wayfinder’ ile Aydın’ın Kuşadası ilçesine geldi. Dünyanın en zengin 4’üncü insanı unvanını 146 milyar dolarlık servetiyle elinde tutan Gates’in içinde bulunduğu yat Kuşadası Körfezi açıklarında demirledi. Lana’da bir süre dinlenen Gates daha sonra özel helikopteriyle İzmir’in Selçuk ilçesindeki Meryemana Evi’ni ziyaret edip yeniden hacı oldu.

Haftalık Kirası 1 Milyon 800 Bin Euro

Yazlım devi Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’in içinde olduğu Cayman Adaları bayraklı ‘Lana’ isimli kiralık süper yat, bugün sabah saatlerinde Kuşadası Körfezi açıklarına demirledi. Denize geçen yıl indirilen ve haftalık kirası 1 milyon 800 bin euro olan 107 metre uzunluk ve 16 metre genişliğe sahip yata, 68,2 metre boyundaki katamaran sınıfı destek gemisi Wayfinder da eşlik etti.

Efes Antik Kenti Gezdi

Wayfinder’da Gates’in yakın korumaları ile personelin kaldığı öğrenildi. 146 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates, bir süre ‘Lana’ isimli yatta dinlendikten sonra bugün saat 15:00 sıralarında özel helikopteriyle İzmir’in Selçuk ilçesindeki havaalanına indi. Doğrudan Meryemana Evi’ne giden Gates, kilisede dua edip yeniden hacı oldu. Daha sonra Efes Antik Kenti’ne geçen Gates, yakın korumalarıyla beraber antik kenti gezdi. Milyarder iş adamı, 2005 yılında da Marmaris’te eski eşi Melinda ile ‘Leander G’ isimli lüks yatında tatil yaparken, Meryemana Evi’ne gelmiş ve ilk kez hacı olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir