Dünya

Yönetmeni Öldüren Ünlü Aktörden İlk Açıklama

ABD’de film setinde silahın ateşlemesi sonucu görüntü yönetmeninin ölümüne yol açan dünyaca ünlü aktör Alec Baldwin yaptığı açıklamada “Yaşadığım şok ve üzüntüyü ifade edecek hiçbir kelime yok” ifadelerini kullandı.

ABD’de Rust filminin çekimleri sırasında ünlü oyuncu Alec Baldwin’in elindeki kurusıkı silahın ateş alması sonucu 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins hayatını kaybetmiş, filmin yönetmeni Joel Souza da yaralanmıştı. ABD’li film yıldızı Baldwin olay sonrası sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklamada, film çekimlerinde kullandığı silahla istemeden neden olduğu trajedi nedeniyle “büyük kalp kırıklığı” yaşadığını ifade etti.

“Yaşadığım Üzüntüyü İfade Edecek Kelime Yok”

Hutchins’in eşi, oğulları ve onu tanıyan, seven herkes adına derin üzüntü içinde olduğunu vurgulayan Baldwin, olaya ilişkin soruşturmada kolluk kuvvetleriyle tam iş birliği yaptığını belirtti. Baldwin, Hutchins’in eşiyle de temas halinde olduğu ve destek teklif ettiğinin altını çizerek, “Eş, anne ve çok takdir edilen meslektaşımız Halyna Hutchins’in hayatını kaybetmesine neden olan trajik kazayla ilgili yaşadığım şok ve üzüntüyü ifade edecek hiçbir kelime yok” dedi.