Gündem

34 Kişinin Katledildiği Suruç Davasında Karar!

Terör Örgütü IŞİD tarafından Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 2015 yılında düzenlenen ve saldırganla birlikte 34 kişinin hayatını kaybettiği katliamla ilgili karar çıktı. Buna göre, davanın karar duruşmasında tek tutuklu sanık terörist Yakup Şahin, 34 kez ağırlaştırılmış müebbet, 70 kez ise 27’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015’te terör örgütü IŞİD tarafından Suriye’nin Ayn El Arap kentine kitap ve oyuncak götürmek gerekçesiyle Amara Kültür Merkezi’nde toplanıp basın açıklaması yapan Sosyalist Gençlik Dernekler Federasyonu (SGDF) üyelerine yönelik canlı bombalı saldırı düzenlendi. IŞİD’li Abdurrahman Alagöz tarafından düzenlenen saldırıda 33’ü SGDF üyesi olmak üzere 34 kişi yaşamını yitirdi.

Duruşma Gergin Başladı!

Şanlıurfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 21’inci duruşması gergin başladı. Mütalaanın okunmasının ardından ölen ve yaralananların avukatları söz alarak konuşmak istedi. Mahkeme başkanı önceki duruşmada söz haklarını kullanmayacakları yönünde beyanda bulundukları için duruşmaya katılan avukat ve mağdurlar ile yakınlarına söz hakkı verilmeyeceğini belirtti.

Duruşma Salonuna Jandarma Ekipleri Çağırıldı

Bunun üzerine mağdurların yakınları yerlerinden kalkarak tepki gösterdi. Tepkilerin büyümesi üzerine duruşma salonuna jandarma ekipleri çağrıldı. Gerginliğin devam etmesi üzerine mahkeme başkanı duruşmaya ara verdi. Aranın ardından mahkeme heyeti, bazı kişiler ile avukatlarına söz hakkı verilmesi yönünde karar aldı. Saldırıda yaralananlar ile ölenlerin yakınları söz alarak sırayla konuştu.

Tek Tutuklu Sanığı Yakup Şahin Duruşmaya SEGBİS Aracılıyla Katıldı

Duruşmaya saldırının tek tutuklu sanığı Yakup Şahin, SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) aracılığıyla katıldı. Şahin, üzerine atılı suçları kabul etmeyerek beraatını istedi.

34 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Ve 70 Kez 27 Yıl Hapis Cezası Verildi

Mahkeme heyeti, davanın tek tutuklu sanığı Yakup Şahin’i 34 kez ağırlaştırılmış müebbet, 70 kez ise 27 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir