Genel

6 İl İçin Kritik Uyarı: Sıcaklık 10 Derece Birden Düşecek!

Meteoroloji 12. Bölge Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Erzurum, Ardahan, Ağrı, Erzincan, Iğdır ve Kars’ta hava sıcaklıklarının 6 ile 10 derece düşeceği belirtildi.

Meteoroloji 12. Bölge Genel Müdürlüğü, pazartesi gününden itibaren Doğu Anadolu bölgesinde etkili olacak hava durumu tahminleriyle ilgili yeni verileri paylaştı. Buna göre, hava sıcaklıklarının Pazartesi gününden başlayarak bölgede 6 ile 10 derece düşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 4 ile 6 derece altında seyretmesi bekleniyor.

6 İlde Kar Bekleniyor

Meteorolojinin paylaştığı verilere göre Erzurum, Ardahan, Ağrı, Erzincan, Iğdır ve Kars illerinde sıcaklıkların düşmesiyle birlikte kar yağışı da bekleniyor. Ayrıca uyarıda, kuvvetli meteorolojik hadiselerin meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Günlük Hava Durumu Tahmini

Meteoroloji’nin yarın saat 18.00’e kadar geçerli olacağını belirttiği hava durumu tahminine göre, yurt genelinde yağış beklenmiyor. Meteoroloji’nin uyarısında, “Bütün bölgelerimizin az bulutlu ve açık, zamanla Trakya, Güney Ege kıyıları ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor” denildi.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın genellikle güneyli, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir