EkonomiGündem

Bu sabah PTT 14 bin 200 personel alımı duyurusu! Aranan şartalar ve alım yapılacak kadrolar açıklandı

PTT, PTT Kargo, PTT AVM ve PTT Müşteri Hizmetleri ve PTT Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere binlerce personel alımı yapılacağı açıklanırken bu personel alımının Türkiye genelinde yapılacağı ifade edildi. PTT personel alımı kapsamında 14 bin 200 personel istihdam edilecek erkek kadın herkes başvuru yapabilecek.

ARANAN ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra personel alımı için şartlar da açıklandı. Aranan şartlara ilişkin yapılan açıklama ise şöyle oldu:

Destek personeli alımı için, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Temizlik personeli, şoför, beden işçisi alımlarında en az ilköğretim mezunu olmak,

Güvenlik görevlisi alımı için en az lise ve ön lisans mezunu olmak,

Diğer alanlar için ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

PTT tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada Türkiye genelinde açılacak olan yeni şubeler için personel alımı yapılacağı resmen duyuruldu. Alım yapılacak olan pozisyonlar ise şöyle paylaşıldı:

“Avukat, veri giriş elemanları, idari personel, büro memuru, sekreter, silahlı-silahsız güvenlik görevlisi, temizlik personeli, okul öncesi öğretmeni, şoför, beden işçisi, kargo dağıtım elemanları (motosikletli kurye), farklı branşlardan tekniker, teknisyen ve mühendis”

BAŞVURU DETAYLARI

PTT 14 bin 200 personel alımı için başvuru tarihleri henüz belli olmazken personel alımlarının yıl sonuna kadar yapılması bekleniyor. Ayrıca personel alım ilanının Şubat ayına da sarkabileceği bildirildi.

Konu ile ilgili olarak ilan yayımlandığında veya bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

Bir Yorum

  1. Ben 36 yaşındayım istanbul anadolu yakasında oturuyorum silahlı kimlik kartım var 14 sene tecrübem var.