EkonomiGündem

Ülkemizdeki vatandaşların beklediği haber geldi! Dev indirim resmen duyuruldu: Fiyatlara yüzde 50 indirim yapıldı

Kasım ayı ile birlikte ülkemizde yeni tatil sezonu için rezervasyon kampanyaları başlayacak. Bu doğrultuda tur operatörlerinin yüzde 50’ye yakın bir indirim uygulaması bekleniyor. Ayrıca bu kampanyanın indirim oranında kademeli olarak düşüşler yapılacak.

REZERVASYON DÖNEMİ YOĞUN DEĞERLENDİRİLECEK

2021 yılı yaz aylarında pandemi etkisiyle Türkiye’nin kaynak turist pazarları olan bazı ülkelerle uçuş trafiği kapalıydı. Buna rağmen bölgelerde açık olan tesislerde yüksek doluluk oranları görüldü. 2022 yazının ise yabancı turist tarafında da çok yoğun geçeceğinin öngörüldüğünü anlatan turizmciler, bu nedenle yerli turistler tarafından erken rezervasyon döneminin daha yoğun değerlendirileceğini belirtiyor.

KAMP İÇİN ARAYIŞLAR DA BAŞLAYACAK

Konu ile ilgili olarak tatilcilerin sadece konaklama tesislerinde değil, yeni tatil türü seçenekleri için de erkenci davranması beklenirken çadır kamp alanları, karavan kampları için de arayışlar başlamış olacak.

72 SAAT ÖNCESİNDE TAMAMLAMA FIRSATI

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar Kasım ayının ilk haftasında kampanyalarını açıklayacaklarını belirtti ve yerli turist için deneyimlerinin 2022 planlamalarında da rehberleri olduğunu ifade etti. Ayrıca Vardar, özellikle pandemi sürecinde iyi hizmet veren tesisleri bu yıl yine ön planda tutacaklarını vurguladı ve şöyle devam etti:

“Geçen sene başlattığımız ve misafirlerimizden son derece olumlu geri bildirimler aldığımız kampanyamızı bu sene de devam ettireceğiz. Bu yılki kampanyamız da, tutarın 25’ini ödeyerek geri kalan kısmının seyahate çıkılacak tarihten 72 saat öncesinde tamamlama fırsatı sunuyor. Ayrıca 18 taksit seçeneği ve bankalarla yapmış olduğumuz avantajlı öteleme kampanyaları ile misafirimizin alım gücünün artacağını düşünüyoruz. 2021 yılının özellikle yaz sezonunda belirgin olarak yaşadığımız dolulukların 2022 yılında da devam edeceğini gözlemliyoruz. 2022’nin ülkemize yurt dışından gelen turist açısından daha fazla tercih edileceğini ve daha dolu bir sene olacağını düşünüyoruz. Misafirlerimiz erken rezervasyonu sadece fiyat avantajı değil yer bulma avantajı olarak da değerlendirip ilgi göstereceklerdir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir