Genel

Ordu’da Kuran-I Kerim Skandalı: Sayfalarını Kesip Konfeti Yapmışlar

Ordu’da yeni açılan stadyumun ilk maçının kutlaması sırasında Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığını fark eden vatandaşlar durumu emniyet yetkililerine bildirdi.

Ordu’da yeni açılan Yeni Ordu Stadyumu’nun ilk maçında büyük bir skandal yaşandı. 23 Ekim 2021 Cumartesi günü (bugün) saat 19.00’da oynanan Orduspor 1967 – Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçının başlamasıyla birlikte taraftarların patlattığı konfetinin içindeki kağıtlar arasından çıkan binlerce Kuran sayfası sosyal medyada büyük tepki topladı.

Kur’an Sayfalarının Yer Aldığı Kağıt Parçalarını Topladı

Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı stadyumdaki bir kaç vatandaş sayesinde fark edildi. Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde binlerce Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfalarının parça parça kesilerek yerlerden toplandığı görüldü. Durumu fark eden vatandaşlar, Emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarının yer aldığı kağıt parçalarını topladı.

“Mutlaka Hesabının Sorulmasını İstiyorum”

Bu vahim olayı sosyal medya hesabından paylaşan bir vatandaş, “Mukaddesatımız olan Kur’an-ı Kerimi konfeti yapıp atan Orduspor taraftarını şiddetle kınıyor, an itibariyle stadı terk ediyorum. Buna sebep olan kim varsa mutlaka hesabının sorulmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir