Gündem

Son dakika! Kritik gün geldi: Kabine bugün toplanıyor! Vaka sayıları, yüz yüze eğitim, tam kapanma…

Kritik gün geldi çattı! Kabine bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Toplantının ana gündem maddesinin ekonomi ve vaka sayıları olacağı konuşuluyor. Ancak bu maddeler dışında da yoğun bir gündem Kabine’yi bekliyor. Merkez Bankası’nın faiz indiriminin ardından döviz kurlarında yaşanan kritik artış ve sınır ötesi operasyonlar da masaya yatırılacak.

Merkez bankasının faiz indirimi kararı sonrası, döviz kurlarındaki artış kabinenin en önemli gündem maddesi. Toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın ekonomi de alınacak tedbirlere ilişkin kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’ye yönelik olası sınır ötesi operasyon mesajı sonrası sahada son durum Kabine Toplantısında gözden geçirilecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar toplantıda kapsamlı bir sunum yapacak. Toplantıda Suriye Kuzeyinin yanı sıra Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonlar da gözden geçirilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vaka sayılarına ilişkin bir sunumda bulunacak. Bilim Kurulu ile ortak olarak paylaşılan görüş ve öneriler tartışılacak. Yerli aşıya ilişkin gelişmeler paylaşılıp takip edilecek.

Kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı konuşma merak ediliyor.