Gündem

Vaka sayılarındaki yükselişin önü alınamıyor! Kış gelince çok önemli karar: Hafta sonları sokağa çıkma yasağı

Koronavirüs vaka sayılarının son zamanlarda artması üzerine vatandaşlar yeniden sokağa çıkma yasğının geri gelip gelmeyeceğini araştırmaya başlarken bugün gerçekleştirilecek olan Bilim Kurulu toplantısında bu konu hakkında karar alınması bekleniyor. Koronavirüs Bilim Kurulu video konferans yöntemiyle bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı’nda toplanacak. Söz konusu toplantı saat 17:00’da başlayacak ve saat 18:30’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklama yapması bekleniyor.

KIŞ DÖNEMİ ÖNLEMLERİ

Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün saat 17.00’de Sağlık Bakanı Koca başkanlığında video konferans yöntemiyle toplanacak. Saat 17.00’de toplanacak Bilim Kurulu’nda bir kez daha kış döneminde atılacak adımlar ele alınacak.

İkinci doz aşı oranı yüzde 77’yi geçtiği belirtilerek hala 56 il ülke ortalamasının altında, bazı illerde farkın büyük olduğu vurgulandı. Bilim Kurulu bu bölgelerde aşılamanın arttırılması için yapılacak çalışmaları görüşülecek.

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPACAK

Konu ile ilgili olarak söz konusu toplantıda 400 gönüllü sayısına ulaşan yerli aşı Turkovac’ın Faz-3 çalışmaları masaya gelecek ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantının ardından saat 18:30’da açıklama yapacak.