Gündem

Koronavirüs salgını kış önlemleri belli oldu: Hafta sonları sokağa çıkma yasağı duyurusu

Koronavirüs vaka sayılarının son zamanlarda artması üzerine vatandaşlar yeniden sokağa çıkma yasağının geri gelip gelmeyeceği merak konusu olurken kış aylarının gelmesi ile birlikte yeni önlemler merak edilmeye başlandı. Vatandaşlar hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakkında biraz çekingen olsa da bazı vatandaşlar da vaka sayılarının artmasından dolayı sokağa çıkma yasağının gelmesini istiyorlar.

SON DURUM

Konu ile ilgili olarak son 24 saatte 356 bin 636 Kovid-19 testi yapıldı, 29 bin 643 kişinin testi pozitif çıktı, 215 kişi yaşamını yitirdi, iyileşenlerin sayısı ise 31 bin 467 olduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kovid-19, kronik hastalıklarla bir araya geldiğinde ağır geçirilmesi ihtimali artıyor. Aşı bu ihtimale karşı tabloyu büyük oranda değiştiriyor. Kronik hastalığınız varsa aşı konusunda özenli olun. İstenilen sonucun dozlar tam olduğunda alındığını unutmayın.” ifadesini kullandı.

NET AÇIKLAMA YAPILMADI

Bunun yanı sıra vakaların bu kadar yüksek olması sokağa çıkma yasağının kış önlemleri çerçevesinde getirilmesi bekleniyor. Ancak bu konu hakkında net bir açıklama yapılmadı. Bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

BİLİM KURULUNDA KARAR ALINMASI BEKLENİYOR

Bilim Kurulu toplantısında bu konu hakkında karar alınması bekleniyor. Koronavirüs Bilim Kurulu video konferans yöntemiyle bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığı’nda toplanacak. Söz konusu toplantı saat 17:00’da başlayacak ve saat 18:30’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklama yapması bekleniyor.