EkonomiGündem

İhtiyacı olanlara müjdeli haber geldi! Vatandaşlara 3 ay boyunca 500 lira ödeme yapılıyor

Kahramanmaraş’ta bazı iş insanları, çalışanlarına destek amacıyla çok önemli bir kampanya başlattı ve çalışanlara 3 ay boyunca 500 lira ek ödeme yapılacağı belirtildi. Bu ödemelerin en az 3 ay boyunca devam edeceği bildirildi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, gazetecilere, sanayileşmenin üst düzey olduğu Kahramanmaraş’ta, kur farkıyla birlikte piyasada yükselen fiyatlardan dolayı işçilerine destek olmak isteyen iş insanlarının ek ödeme kararı aldığını belirtti.

500 LİRA EK ÖDEME

Konu ile ilgili olarak Balcıoğlu açıklamalarında her firmanın kendi gücü ölçüsünde işçilerine destek vereceğini, ortalama rakamın aylık 500 lira olduğunu, daha yüksek ya da düşük verenlerin de olabileceğini vurguladı ve şöyle devam etti:

DESTEK OLMAK AMACI İLE

“Ülke ekonomisine yansıyan bu olumsuzluklar, insanların günlük hayatlarında mutsuzluklara sebep oluyor. Biz her zaman birlikte olduğumuz zaman başarılıyız. O yüzden ne yapabiliriz diye arkadaşlarımızla konuştuk. Çalışanlarımızla bir bütün olup, her şeyi paylaşabileceğimize karar verdik ve destek olalım istedik. Kasım, aralık ve ocak ayını kapsayacak şekilde işletmelerimizin büyük bir bölümü işçilerin maaşlarına destek olmak amacıyla herkes kendi ölçüsünce bir ödeme yapacak.”

KELEBEK ETKİSİ

Tüm bunların yanı sıra Balcıoğlu açıklamalarında kelebek etkisiyle çalışanlara sağlanan bu desteğin kentin hemen her alanına yansıyacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir