GündemKamu PersonelleriMevzuat

Toplu taşıma kullananlar artık para ödemeyecek! Resmi Gazete’de çok önemli karar yayımlandı: Yıl sonuna kadar toplu taşıma ücretsiz oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de çok önemli bir karar yayımlandı. Bu karara göre koronavirüs salgınının yayılmasıyla ilgili alınan tedbirler kapsamında sağlık sektöründe hizmet veren vatandaşlar yıl sonuna kadar toplu taşımayı ücretsiz kullanacak. Bu doğrultuda uygulama 31 Aralık’ta sona erecek.

TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel için çok önemli bir karar verildi.

Bu karar doğrultusunda personellerle ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Aralık 2021’e kadar ücretsiz yararlanabilecek.