EkonomiGündem

Pandemi destek kampanyaları başladı! Başvuru yapan vatandaşlara sıfır faizle 5 bin lira veriliyor

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında çeşitli değişimler meydana geldi. Bunun ardından güncel oranları ve örnek ödeme planları ile 5 bin lira kredi kampanyaları duyuruldu. Konu hakkında TEB kredi faiz oranlarında indirime giderken Akbank faizsiz kredi olanağı sunuyor. QNB Finansbank kredi kampanyasında faiz oranlarını yükseltirken İNG Bank’ta düşük limitli kredilerde daha yüksek faizle kredi vereceğini açıkladı.

AYLIK ÖDEME 184 LİRA

Bu doğrultuda TEB’in faiz indirimi dikkat çekti ve banka tarafından Hangikredi’ye özel yüzde 1.36 faiz oranıyla kredi verildiği belirtildi. TEB’in standart ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.59 olarak uygulanıyor. Bu doğrultuda 5 bin lira kredi çekildiğinde aylık ödeme 184 lira oluyor.

SIFIR FAİZ ORANU

Akbank ise banka müşterilerinin ilk defa Akbank müşterisi olması şartıyla ve online kredi başvurusu yapmasıyla 5.000 TL kredi kullanabilecekler. Kredi kullanımları sıfır faiz ve 12 ay vade ile verilecek. Bu doğrultuda faizsiz kredi çekildiğinde aylık ödeme 416 lira oluyor.

QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank müşterilerinin kredi puanlarının çok yüksek olması şartıyla düşük faizli ihtiyaç kredisi sağlıyor. Bankanın kişiye özel faiz oranı belirleme sisteminde en düşük faiz oranı yüzde 1.39 olarak uygulanıyor. Müşteriler kredilerini esnek ödeme seçenekleri ve uzun vadeli 36 ay ödeme planıyla ödeyebiliyorlar.