EkonomiGündem

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da Türkiyeye müjdeli haberi duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Törenine katıldı ve burada önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında  Atatürk Havalimanı’na millet bahçesinin yapılacağının müjdesini vererek ihalenin de yıl sonu yapılacağını belirtti.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Ankara’daki vatandaşlarımızın tamamını havaların iyi gittiği şu günlerde Başkent millet bahçemizin çocuklarla birlikte keyfini çıkarmaya davet ediyorum. Burası artık sadece bir Başkent değil. Anadolu’nun ortasında kültür sanattan sanayiye kadar ülkemize yön veren bir merkezdir. 2053 vizyonumuzun en iddialı maddesi olan yeşil kalkınma devrimininde en önemli lokomotifi Ankara olacaktır.

21 MİLLET BAHÇESİ

Son seçimlerde ülkemizin 81 iline 81 milyon metrekare Millet Bahçesi kazandırma sözü vermiştik. 66 milyon metrekarelik alana sahip 404 millet bahçemizin 111’ini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Söz verdiğimizden daha fazla Millet Bahçesi’ni milletimize kazandırmış olacağız. 4 milyon 200 bin metrekare büyüklüğünde 21 Millet Bahçesi yapıyoruz.

Kentsel dönüşüm çalışmalarına da hız veriyoruz. 1,1 milyon adet sosyal konutla beraber toplamda 2 buçuk milyon konutun dönüşümünü tamamladık. Dünyada başka bir örneği olmayan bu büyük hamle kapsamında 300 bin konutumuzun inşası halen devam ediyor. Ankara’da da 91 bin konutun deprem dönüşüm çalışmaları, 12 bin 500 sosyal konutun inşası sürüyor. 44 ilimizdeki 79 tarihi meydanımızı yeniden düzenliyoruz.

Dünya Bankası ve gelişmiş ülkeler vasıtasıyla Türkiye’ye kazandırdığımız 3 milyar 157 milyon dolarlık kaynağı yeşil iklim dostu projeler için kullanacağız.

MÜJDELİ HABERİ DUYURDU

Yarın yeni Atatürk Kültür Merkezi’nin açılışını yapacağız. Bu eserin de şimdiden İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum. Bir müjde vermek istiyorum. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir millet bahçesini kuruyoruz. Bu yılın sonunda ihalesini yapacağız.

Türkiye, istedikleri gibi itip kakabilecekleri, istikamet çizebilecekleri, parmak sallayabilecekleri eski Türkiye değildir.

Anamuhalefet ve beraberinde olanlar bir şeyi unutuyorlar. Biz emin adımlarla yarınlara yürüyoruz. Şuanda Avrua’ya bakalım İngiltere’de raflar boş. Avrupa’da boş. Amerika’da raflar boş. Biz de bolluk, bereket yoluna devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat, anlamazlar. Gözleri var görmez, kulakları var duymaz. Biz Cumhhur İttifakı olarak emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Sinsi oyunları inşallah milletimizle beraber boşa çıkaracağız. Türkiye’yi başka türlü durduramayacaklar. Her zaman olduğu gibi söylüyorum. Başaramayacaksınız, başaramayacaksınız, başaramayacaksınız…