EkonomiGündem

Güncel altın fiyatları için şoke eden gelişme! Gram altın fiyatı 670 lira

Altın piyasası uzmanı İslam Memiş altın fiyatları hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Memiş açıklamalarında gram altınla ilgili önemli bir tahminde bulundu ve “Dolar nereye gram altın oraya” dedi.

Merkez Bankası’nın ekim ayı PPK kararı sonrasında 9.50 seviyesine dayanan Dolar/TL güne 9.80 TL’ye kadar çıktı. Dolar kurundaki hareketlilikle birlikte 2020’nin Kasım ayında gram altın fiyatı 540 lira seviyesini geride bıraktı. Güncel olarak gram altın 567 lira seviyesini de geride bıraktı.

“DOLAR NEREYE ALTIN ORAYA”

Altın piyasası uzmanı İslam Memiş altın fiyatları hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Memiş açıklamalarında dolar nereye giderse altının da oraya gideceğini ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

“Gram altında şu an öyle bir noktaya geldik ki; Tam sınır noktasındayız. Şu anda 550 seviyesinde. Gram altın fiyatlarını yukarıda 580 TL direnci, aşağıda ise 520 TL destek seviyesi var. Gram altın fiyatı almak isteyen dolar fiyatlarını takip edecek. Dolar nereye gram altın oraya.”

“670 LİRA SEVİYESİ”

Gram altın yatırımcısının sabırla beklemesi gerektiğini vurgulayan İslam Memiş açıklamalarına şöyle devam etti:

“Gram altın fiyatları 2022 yılında 600 TL seviyesine çıkacak. İlk çeyrekte 650-670 TL seviyesini mutlaka test edecek. Burada dikkat edilmesi gereken beklemeyi bilmektir.”