Dünya

ABD’den Dikkat Çeken 29 Ekim Mesajı!

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türkiye önemli bir NATO müttefiki ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ortağıdır” ifadesini kullandı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği sitesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj paylaşıldı. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken imzasını taşıyan mesajda ABD adına, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutlayan Türk halkına tebriklerini sunduğu belirtildi.

Ortaklığımızı Büyütmeyi Sabırsızlıkla Bekliyoruz

“Türkiye önemli bir NATO müttefiki ve Amerika Birleşik Devletleri’nin ortağıdır” ifadesini kullanan Blinken, Türkiye’nin onlarca yıldır küresel zorluklara karşı koymak için ABD ve uluslararası toplumun yanında durduğunu kaydetti.

Blinken, iki ülkenin uzun yıllara dayanan ilişkisinin ticaret, diplomasi ve güvenlik alanlarında güçlü bir iş birliği üzerine kurulduğunu belirterek “Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki son derece derin, halklar arası bağlar varlığını nesiller boyu sürdürmüştür ve ilişkimizin gücü açısından kritik önem taşımaktadır. Bu özel günü kutlarken size en iyi dileklerimizi sunuyoruz ve önümüzdeki yıllarda ortaklığımızı büyütmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.