EğitimGündem

MEB’den ‘uzaktan eğitime geçilecek’ açıklaması geldi! Bakan Özer resmen duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yüz yüze eğitim hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında yüz yüze eğitime ara verileceğine ilişkin iddialara yanıt verdi.

Bilindiği gibi Bilim Kurulu üyesinin açıklamalarının yanlış anlaşılması üzerine yüz yüze eğitime ara verileceği gündeme gelmişti. Bu iddialar MEB ve Sağlık Bakanlığı tarafından yalanlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında okulların kapanmayacağını ve yüz yüze eğitime devam edileceğini belirtti.

UZAKTAN EĞİTİM AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Uzaktan eğitim ne kadar kaliteli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz.”

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun da onayladığı kurallara harfiyen uyarak yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisinde olduklarını belirten Özer, okullara devam oranının COVID-19 salgını öncesindeki oranını aşması bu özlemin somut bir yansıması olduğunu söyledi. Özer, “İstisnai durumlarda gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz ancak kural olarak eğitimi kesintisiz bir şekilde sürdürme kararlılığı içerisindeyiz.” dedi.