EkonomiGündemİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

Beklenen ilan geldi! Müjde: Çok sayıda şehirde bekçi alımı yapılıyor! Başvurular 2 Aralık’ta sona eriyor

Bekçi olmak için ilan bekleyen vatandaşlara müjdeli haber geldi. Türkiye’de birçok şehir için bekçi alım ilanları yayımlandı. İlandaki başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar bekçi alımı için başvuru yapabilirler. Konu ile ilgili olarak özel şirketlerde bekçi olarak çalışmak isteyenler için yeni ilanlar yayınlandı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yayınlanan ilanlara başvurular da İŞKUR resmi internet üzerinden gerçekleştirilecek. Vatandaşlar başvurularını İŞKUR üzerinden e-Devlet aracılığı ile giriş yapıp özgeçmiş oluşturmak sureti ile başvuru yapabilirler. Firmalar tarafından verilen ilanlara ulaşmak isteyen adaylar, İŞKUR resmi sitesi üzerinden iş arama bölümüne bekçi yazarak ilanları görüntüleyebileceklerdir.

ARANAN ŞARTLAR

İlanlara başvuru yapacak olan vatandaşlarda bazı şartlar aranmaktadır. Vatandaşların genel başvuru şartlarına haiz olmaları gerekiyor ve bunun ardından özel şartlara da haiz olacaklardır. Bu doğrultuda aranan şartlar şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bitmiş olması
Adli Sicil ve Adli Arşiv kaydının olmaması
Vardiyalı çalışmaya uygun
Çalışmasını engelleyecek herhangi bir rahatsızlığının olmaması
En az ilköğretim mezunu olmak (İlanlara göre farklılık gösterebilir)
18 yaşını tamamlamış olmak

10 BİN BEKÇİ ALIMI

Devlet bünyesinde bekçi olarak çalışmak isteyen vatandaşlar, 10 bin jandarma bekçi alımı yapılacağının açıklamasının ardından bekleyişlerine devam ediyorlar. Alım için tarih henüz açıklanmadı. Ancak geçmiş ilanlara bakıldığında en az lise ve dengi mezunu olanlar devlette bekçi olarak çalışmak için başvuru yapabilecekler.