EğitimGündem

Milli Eğitim Bakanlığından flaş karar! Bakan Özer duyurdu: Öğretmenler 15-22 Kasım arasında okula gelmeyin

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ara tatil ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve ara tatilde öğretmenlerin gelip gelmeyeceği ilgili resmi duyuru yaparak 15-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan ara tatilde idari izinli sayılarak okula gelmeyeceklerini vurguladı.

BAKANÖZER’İN AÇIKLAMALARI

Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Birinci önceliğimiz yüz yüze eğitime devam etmek. Yüz yüze eğitime devam etmek için iki aydan beri çırpınıyoruz. Eğitim ortamı sadece öğrenme yapılan yerler değildir. Eğitim ortamı öğrenmenin yanında psikososyal gelişimin olduğu, kültür, sanat, spor aktivitelerinin olduğu, kişisel gelişimlerin sağlandığı mekanlardır. Yüz yüze eğitimden uzaklaşmak bu imkanlar kim için önemliyse, en fazla mağduriyeti o kesim için oluşturmuştur. Bugün 850 bin dersliğimiz var. 3 kasım itibarıyla bin 496 sınıf kapalı. Binde 2. Okulların kapanması gibi bir durum söz konusu değildir.

DERS SAATİ SÜRESİNDE TASARRUF

35’ten fazla öğrenci bulunan sınıfların oranı yüzde 13,4’tür. Dolayısıyla kalabalık sınıflar yaygın değildir. Ayrıca Bakanlık olarak İl Milli Eğitim Müdürlüklerimize okul bazlı olarak kalabalık sınıflarla ilgili her türlü tedbiri alma, kural belirleme, ikili eğitime geçme veya ders saati süresinde tasarrufta bulunma yetkisini verdik.

Bakan Özer, Aralık ayında engelli öğretmen atamasının yapılacağı müjdesini de verdi. Özer, “3 Aralık’ta 750 engelli öğretmen ataması yapılacak”