Gündem

Şehit yakınına küfür etmişti! İYİ Parti’den Lütfü Türkkan kararı!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Bingöl’de şehit yakınına küfür etmişti. Konu kısa süre içerisinde Türkiye’nin gündemine geldi. Bunun üzerine İYİ Parti’den Lütfü Türkkan kararı geldi. Detaylar haberimizde..

Şehit yakınına sinkaflı küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın grup başkanvekilliği görevinden alındı. Türkkan’ın yerine gelecek olan isim yarın saat 14.00’de açıklanacak.

YARIN SAAT 14.00’DE BELLİ OLACAK

İYİ Parti içerisindeki son gelişmeleri aktaran gazeteci Ardan Erdoğan, “İYİ Parti Lüftü Türkkan’ın küfürlü sözleri üzerine harekete geçti. Yarın İYİ Parti grubu basına kapalı şekilde toplanacak ve yeni grup başkanvekili seçilecek. Bu şekilde Lütfü Türkkan görevinden alınmış olacak. Mevcut grup başkanvekilliği görevine İYİ Parti’den bir başka bir milletvekili seçilerek devam edecek. İYİ Parti’nin toplantısı yarın saat 14.00’te gerçekleştirilecek” dedi.

ÖZÜR DİLEDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilleri ve parti yöneticileri ile birlikte Bingöl’de esnaf ziyaret etti. Bu sırada şehit yakını olduğunu ifade eden bir kişi tarafından protesto etmişti. Akşener’e tepki gösteren kişinin yanına giden İYİ Partili Lütfü Türkkan kişinin boynuna sarılmış ve konuşmuşta. Bu sırada ikili arasındaki gerginlik kayıt altına alınırken, Türkkan’ın vatandaşa küfür ettiği duyuruldu. Olay sonrasında Lütfü Türkkan Twitter üzerinden özür diledi.