EkonomiGündemİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel AlımıSağlık Personeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurmuştu! Sağlık Bakanlığı 40 bin personel alıyor: Başvuru tarihleri açıklandı

Hafta başında yapılan Kabine Toplantısı’nın ardından değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığına 40 bin yeni personel alınacağı müjdesini verdi. Bunun ardından Sağlık Bakanlığı 40 bin sağlık personeli alımı için başvuru tarihleri belli oldu.

40 BİN PERSONEL ALIMI TARİHİ BELLİ OLDU

Sağlık Bakanlığı’nın “2021 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı” Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu ilana göre başvurular yarın başlayacak ve 16 Kasım’da sona ereceği ifade edildi. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvuruları yarın başlıyor.

Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan Personel Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak. Başvuru sonuçları ise 24 Kasım’da bakanlığın internet sitesinden ilan edilecek. 2 Aralık’ta ise kura çekimi yapılacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda ise konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Bakanlığımıza 40 bin yeni sağlık personeli alınacağını milletimizle paylaşmak istiyorum. Salgını ülkemizin gündemden tamamen çıkartana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Kapanma dönemlerinde verdiğimiz kapsamlı ve yerinde desteklerle ekonomik faaliyet yürüten aktörlerin ve vatandaşlarımızın telafi edilemez sorunlar yaşamalarının önüne geçtik”

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da açıklama yaptı ve şöyle dedi:

“Cumhurbaşkanımız açıklamayı yaptı. Yoğun bir hazırlık sürecinin ardından yeni sağlık çalışanı arkadaşlarımızın atama kararı alındı. 40.000 arkadaşımız, nitelikli eğitimleri ve sorumluluk duygularıyla halkımızın hizmetinde olacak. Şimdiden, aramıza hoş geldiniz diyorum”