EkonomiEmlakGündem

Aylık 858 lira taksitle 2+1 ev alabilirsiniz! TOKİ yeni satışını duyurdu: 18 Kasım’da başvurular başlıyor

TOKİ yani Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ev almak isteyen vatandaşların imdadına koşuyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 2+1 konut 87 adet ,3+1 konut 52 adet olmak üzere 139 adet konutun satışa sunulacağı ifade edildi. Doğrultuda 2 + 1 evlerin aylık 858 TL taksitle satılacağı belirtilerek ev satın almak isteyenler 18 Kasım tarihinde başvurularını yapabilecekleri vurgulandı.

139 ADET KONUT SATIŞTA

TOKİ uygun fiyatlı ev satışlarına devam ediyor. Bu kapsamda, Bitlis Merkez Beşminare Mah. 2. Etap 190 adet konut kapsamında üretilecek 139 adet konut satışa sunulacağı bildirildi.

Konut satış detayları:

BAŞVURU DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak konutlar için TC. Ziraat Bankası AŞ. Projenin İlindeki Şubeler ve e-Devlet üzerinden (e-Devlet başvuruları 29 Kasım 2021 tarihinde sona erecektir.) başvurular kabul edilecek ve başvuru sahiplerinin T.C. vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

KURA DETAYLARI

Proje kapsamında satışa sunulan konut adedinden fazla başvuru olduğu takdirde, 07 Aralık 2021 tarihinde başvuruda bulunanlar ve noter huzurunda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” çekim işlemleri kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir. Konut sayısından daha az başvuru olduğu takdirde “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından, kategori önceliğine göre başvuru sırası esas alınarak konut seçimleri yapılacaktır.

Kuranın çekileceği yer ve saati TOKİ’nin kurumsal internet sitesi üzerinden duyurulacağı ifade edildi.