EğitimGündem

Ara tatil sonrası eğitim online mı olacak? Bilim Kurulundan uzaktan eğitim açıklaması geldi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, son bir haftadır günlük vaka ve vefat sayısında yaşanan düşüş hakkında, “Aslında bir günlük düşüş de değil bu. Hep plato çizdi, sabit kaldı. Sonra aşağıya doğru yönelmeye başladı. İnşallah önümüzdeki günlerde 20 binlerin altını görürüz. Nasip olur daha sonra 10 binlerin altını da görürüz düşüncesindeyim” dedi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI

Necmi İlhan açıklamalarında okullarda yüz yüze eğitim hakkında da çok önemli değerlendirmelerde bulundu. 6 Eylül itibariyle başlayan ve Cuma günü ara tatil dönemine girilen yüz yüze eğitim sürecinin çok başarılı bir şekilde ilerlediğini ifade etti ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık okullarımızda yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Burada hem Milli Eğitim Bakanlığı hem de Sağlık Bakanlığı birlikte çok güzel çalıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, en uzak yerdeki okullarda bile öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın kurallara uyumunu sağladılar. Aslında Milli Eğitim Bakanlığı’nı da buradan tebrik etmek gerekiyor. Keza Sağlık Bakanlığı da aynı şekilde. Ama en büyük tebriği de çocuklarımıza yapmamız gerekiyor. Çünkü çocuklarımız gerçekten kurallara uyuyorlar”

ONLİNE EĞİTİM OLACAK MI?

Bu açıklama ve yetkililerin açıklamaları doğrultusunda yüz yüze eğitime ara verilmeden devam edilecek. Vaka sayılarında da düşüş beklendiği ve yüz yüze eğitime herhangi bir sorun yaratmayacağı ifade ediliyor.

Bir Yorum

  1. Gerçekten dalga geçiyorsunuz birde tebrik ediyorsunuz kaç bin tane sınıf karantinaya girdi hadi biz genciz atlatırız ama evde yaşlı insanlar var babam dedem annem babaannemle yaşıyorum ben ve çok riski bir durum vakalarda düşüş bitti anlamına gelmiyor tabi sizin çocuklarınız yurt dışında rahat ama biz öyle değiliz biraz bizlerede değer verin