Gündem

Son dakika: Şırnak Cizre’de şehir merkezinde el bombalı saldırı! Yaralı var: PÖH operasyon başlattı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde korucubaşı Emin Negiz, evinin önünde otomobile bineceği sırada şüpheli kişi ya da kişilerin el bombalı saldırısına uğraması sonrasında ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri doğrultusunda 112 Acil Sağlık Ekipleri ağır yaralanan Negiz’i hastaneye kaldırdı ve güvenlik güçleri tarafından soruşturma başlattı.

EL BOMBALI SALDIRI

Olay, akşam saatlerinde Cizre Konak Mahallesi Bozalan TOKİ Konutları önünde meydana geldi. Korucubaşı Emin Negiz, evinden çıktıktan sonra park halindeki otomobiline bineceği sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından el bombalı saldırıya uğradı. Negiz, bombanın patlamasıyla yaralanırken, şüpheli kişi ya da kişiler olay yerinden kaçtı. Çevrede endişe yaratan saldırının ardından olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Negiz, yapılan ilk tedavinin ardından ambulansla Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı. Negiz’in aracında ise maddi hasar oluştu.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Konu ile ilgili olarak polis ekipleri tarafından olay yeri güvenlik şeridi ile kapatıldı ve olay yeri inceleme ekipleri de saldırı sırasında saldırı sırasında hasar gören otomobil ve çevrede araştırma yaparak, delil topladı.

Bununla birlikte saldırı yapıp kaçan kişilerin yakalanması için geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı ve Cizre kent merkezinde bazı adreslerde arama yapıldı.