EkonomiGündem

Sıfır ve ikinci el araba almak isteyen vatandaşlara kötü haber! Fiyatlarda büyük artış bekleniyor

Araba almak isteyen vatandaşlar sıfır ve ikinci el araba fiyatlarındaki düşüşleri bekliyordu ancak otomobiller için kötü bir haber geldi ve fiyatlarda yükseliş beklendiği belirtildi. Sıfır model arabalarda fiyatlar yükseliyor ve vatandaşların ikinci el piyasasına yönelmesinden dolayı ikinci el araba fiyatlarında da artış bekleniyor.

DÖVİZİN ARTMASI ENDİŞELERİ ARTTIRIYOR

Bu sene içerisinde araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar fiyatların ne olacağını internet sayfalarından araştırıyorlar. Ancak bir süredir döviz kurlarındaki yükseliş bu endişeleri arttırıyor.

Konu ile ilgili olarak araba almak isteyen vatandaşların endişeleri bulunuyor. Bu doğrultuda sektörün içinde çalışanlar doların Türk Lirası karşısında değer kazanması, tedarik ve çip üretimi gibi nedenlerden dolayı sıfır araç tedarikinin zorlaştığını belirtiyorlar.

OTOMOBİL FİYATLARINDA ARTIŞ BEKLENİYOR

Sıfır araba satın almak isteyenlerin tedarik için sıra beklemesi gerekirken, ikinci el araba satın almak isteyenler için de zam beklendiği paylaşıldı. Sektörden isimler bu senenin sonuna kadar ikinci elde artan talep nedeniyle fiyat artışı beklediklerini açıklıyorlar.