EkonomiGündem

Benzin ve motorin fiyatlarına bir kez daha zam geliyor! PÜİS’ten açıklama geldi: Zammın ne zaman geçerli olacağı belli oldu

Akaryakıt fiyatları ile ilgili bir zam açıklaması gelirken Cumartesi günü benzin ve motorin fiyatlarında artış bekleniyor. Ancak EPGİS tarafından bir açıklama yapılmadı ve bu zam kesinleşmedi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) yeni bir zam açıklamasında bulundu. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası fiyatlarda sert bir düşüş olmadığı takdirde 20.11.2021 CUMARTESİ gününden geçerli olmak üzere Benzin ve Motorin gruplarında fiyat artışları beklenmektedir. Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir.”

EPGİS’TEN AÇIKLAMA GELMEDİ

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) ise konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Açıklama yapılmamasından dolayı bu zam henüz kesinleşmedi. Öte yandan önümüzdeki dönem dolar/TL kurunda yaşanan yükselişin akaryakıt fiyatlarına yansıması bekleniyor.