Ekonomiİş İlanları

Kuveyt’te Aylık 18.500 TL Maaşla İşçi Alımı! İşte Aranan Meslekler Ve Başvuru Şartları

Türkiye’den işçi alımına hız kesmeden devam eden Kuveyt, aylık 500 dinar Türk lirasıyla 18.500’e çalışacak işçiler arıyor. Haberimizin detayında iş alımı yapan Türk ve yabancı firmalara ulaşabilirsiniz.

Kuveyt işçi alımı bu yılda da hız kesmeden devam ediyor. Kuveyt işçi alımı iş ilanları ile ülkeye giden Türklerin sayısı her gecen yıl artmaktadır. Kuveyt’te çalışmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir takım şartlar ve gereklilikler mevcuttur. İşçi alımı yapan firmalar sayesinde yurtdışından bir çok insana iş imkanı sağlamaktadır. Ülkemizden birçok firma özellikle inşaat sektöründe hizmetlerini sürdürmektedir. Kuveyt son yıllarda hem ülkemiz tarafından hem de başka ülkeler tarafından çok fazla tercih edilmeye başlandı. Çünkü Kuveyt petrol zengini ülkeler arasına girdi. Ekonomisi gittikçe güçlenmektedir. Lüks yaşama doğru ilerlemektedir. Refah seviyesinin çok yüksek olduğu Kuveyt’te en düşün maaş 200 dinar olarak verilirken, çalışanların pek çoğu 500 dinar yani 18.500 TL’ye çalışmaktadır.

Bu Yıl Kuveyt İşçi Alımı Olacak mı?

Kuveyt işçi alımı iş ilanları ile ülkeye giden Türklerin sayısı her gecen yıl artmaktadır. Kuveyt’te çalışmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir takım şartlar ve gereklilikler mevcuttur. Ülkeye gitmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında çalışma şartları ve Kuveyt’teki yaşam koşulları gelmektedir. Orta doğunun en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Kuveyt Basra körfezinin kıyısında yer almaktadır. Ülke kendine ait para birimine sahiptir. Kuveyt dinarı oldukça değerli bir para birimidir. Resmi dili Arapça olan bölge de birçok Türk çalışmaktadır. Ülkede çalışanların başında Amerikalılar ve Avrupalılar gelmektedir. Bu kişiler genellikle Türklerin aksine masa başı işinde çalışmaktadır.

Fakat iyi eğitim almış ve kendilerini geliştirmiş olan Türkler de bu alanda çalışabilmektedir. İşçi kategorisin de çalışmak istemeyen Türklerin yükseköğretimlerini tamamlamış olması gerekmektedir. Çalışmak için ideal olan Kuveyt’e gidebilmek için vize çıkartılması gerekir. Kuveyt ülkesine gitmek amacı ile en az 6 aylık bir pasaporta sahip olma şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra pasaporta sahip kişilerin vize alması oldukça zahmetsiz bir işlemdir. Tüm ihtiyaçların kolaylıkla karşılanabileceği ülke de fiyatlar da oldukça uygundur. Asgari bir ücret karşılığında ülkede çalışacak kişiler rahatlıkla aldığı ücret ile yaşamlarını idame ettirebilmektedir.

Kuveyt İşçi Alımı ve Yaşam Şartları

Ekonomik açıdan güçlü bir ülke olması sebebiyle verilen maaşlar oldukça yüksektir. Ülkede ki yaşam şartlarının iyi olması ve gelişmiş bir ülke olması sebebiyle çalışmak için elverişli olan ülkede birçok farklı iş seçeneği bulunmaktadır. Kuveyt’te çalışmak birçok türkün istekleri arasında yerini almış durumda. Kuveyt’e yatırım yapan iş adamları genel olarak inşaat sektörüne yatırım yaptığı için Türkler genellikle bu sektörde çalışmak için ülkeye gitmektedir. Bunun yanı sıra turizm ve gıda sektörlerinde çalışan Türklerin sayısına azımsanmayacak kadar fazla. İslam’ı kuralların yoğun olarak yaşandığı ülkede dikkat edilmesi gereken bir takım unsurlar mevcuttur.

Kuveyt’e Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

İklim şartları sıcak olan ülkede genel olarak bunaltıcı bir hava hâkimdir. Ülkeye gidecek kişilerin bunu bilerek hazırlıklı olarak gitmesi gerekmektedir. Ülkede çok açık giyinmek doğru karşılanmamaktadır. İslam inancına sahip olan ülkede kadınların elini sıkmak da hoş karşılanmaz. Kuveyt işçi alımı kapsamında belirlenen asgari maaş tutarı 200 dinar civarındadır. Bu maaş yaklaşık olarak 650 dolar civarına denk gelmektedir. Türklerin genel olarak çalıştığı işçi kategorisinde ki maaşlar ise 1.500 dolar ile 4.000 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Bu ücret Türkiye maaşları ile karşılaştırıldığında çalışmaya gitmek isteyen kişilere cazip gelmektedir. Ülkeye gidilmeden önce rahat anlaşabilmek adına Arapça veya İngilizceyi kendinizi ifade edebilecek kadar bilmeniz gerekmektedir. Ülke kalabalık bir ülke olduğundan ve çok sayıda göç aldığı için bulaşıcı hastalık riskini barındırmamak adına sağlık sektörüne önem vermektedir. Kuveyt Türk’ün bankacılık sektöründe ve işe alım süreçlerinde çalışan adayına işe başlama da müşteri memnuniyeti devam ediyor. Türkiye’nin Kuveyt Türk katılım iş başvurusu insan kaynakları uygulamalarımız ek işler sayesinde Kuveyt işçi alımı fırsatları sunuluyor.

Ülkeye gidecek kişilerin bulaşıcı hastalık taşımadığından emin olunması şartı aranmaktadır. Ayrıca Kuveyt işçi alımı ile iş imkanı bulanların ülkelere gitmeden önce bulaşıcı hastalık için olan tüm aşıların eksiksiz bir şekilde yaptırılması gerekmektedir. Ama Kuveyt’te çalışmak kadar ihtiyaçların giderilebilmesi de önem arz etmektedir. Genel olarak çalışılan şirketler kişilere kira yardımında bulunmaktadır. Bu amaçla Ülkeye gitmeden önce çalışılacak olan şirketin neleri karşıladığı ile ilgili detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir.

Kuveyt’te İş Yapan Türk Firmaları

Bu firmalar sayesinde bir çok vatandaşımız geçtiğimiz yıl iş imkanı buldu. Güzel miktarlarda para biriktirip ülkemiz geri döndüler. Ülkemize dönen vatandaşlar böyle bir fırsatı yakaladıkları için çok memnun olduklarını her seferinde dile getirdiler. Yurtdışında çalışarak gerçekten kısa sürede yüksek miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Cengiz İnşaat San. Ve Tic.

Kolin İnşaat Turizm Sanayi Ve Ticaret A.Ş

Kuveyt’te Ne İş Yapılır?

Öncelikle eğer çok büyük bir sermayeniz yoksa direkt olarak bir firmaya bağlı gitmenizde fayda olacaktır. Çünkü sıfır masraf ile direkt para kazanmaya başlayacaksınız. Fakat bir sermayeye sahipseniz Kuveyt’te ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız, en iyisi yemek yeri açmak olacaktır. Eğer yüksek seviyede bir sermayeye sahipseniz inşaat sektörü çok fazla kazandırır. Fakat yüksek sermaye ile bu işe giriş yapabilirsiniz. Gıda sektöründen para kazanabilirsiniz.

Kuveyt’e İşçi Olarak Nasıl Gidilir?

Öncelikle vereceğimiz link üzerinden ilanları kontrol edip, başvuru yapmalısınız. Kendinize uygun olan iş pozisyonuna başvuru yapabilirsiniz. Ardından başvurunuz onaylanırsa sizlere firma geri dönüş yapacaktır. Yüz yüze bir görüşme sağlanacaktır. Ardından hazırlamanız gereken bazı şeyler olacaktır. Vize gibi. İlanları takip etmek için aşağıdaki linki tarayıcınıza kopyalayıp ziyaret edebilirsiniz. Her zaman ilan bulunmayabilir, güncel olarak arada bir bakmanızda fayda olacaktır. Unutmayın ilanlar sürekli güncellenmektedir. Bu nedenle ara ara bakmakta fayda olacaktır. Kuveyt iş ilanları yıl içerisinde güncel şekilde bu linkten yayınlanmaya devam edecektir.

https://goo.gl/Zm7grB

Yabancı Siteler Aracılığı İle İş Bulmak

https://www.bayt.com/en/kuwait/jobs/

https://www.indeed.com/q-Kuwait-jobs.html

https://www.gulftalent.com/kuwait/jobs

Yukarıda ki siteler Kuveyt iş imkanı içerisinde oluşan ilanları paylaşmaktadır. Dil bilen birilerinden yardım alarak ilanlardan faydalanabilirsiniz. Bu ilanlara başvurduğunuz da ve kabul edildiğinizde sizler tarafından bazı bilgileri hazırlamanız gerekecektir. Vize işlemleri ve çalışma izinleri sizler tarafından ayarlanmalıdır.

23 Yorum

 1. Gitsin işte afgan lar suriyelıler. Türkiyede bizebile ekmek yok artık

  1. Aynen öyle
   Bizimkilerde araplara elleriyle yemek yediriyorlar yazık ya

 2. Tutturmuşsunuz bir asgari ücret diye bu sorun çözülür ülkemizdeki en önemli sorun atanamama,yaş,iş ve istihdam sorunudur çözüm lazım çözüm sayın devlet büyüklerim lütfen duyun sesimizi beklemekten yaşımız geçiyor heba oluyoruz kamu memur alımı için 35 yaş sınırına bağlı olarak 1 veya 2 yaş daha ilave edilsin lisans mezunuyuz istihdam olamıyoruz

 3. Keşke bir başvuru linki olsaydı nasıl olacal eşim de gitmek istiyor nerden başvuru yapacağız? Bilen varsa lütfen yazsın..

 4. Eski askeri personeliyim her türlü arazi şartları ve zor koşullarda ne iş olursa olsun her daim hazirim ruhen ve fiziken.telim 0539 821 77 93

 5. Donerciyim 28 yaşındayım yurt dışı iş imkanı olursa giderim ülke fark etmez

 6. Gemi boya ustasıyım iskele kurum sökümde çalıştım ve inşaat çalıştım bir çok işte çalıştım calstigima dair evraklar var

 7. Acil işe ihtiyacım var her iş olur . Numaram = 0543 825 95 50 . Sadece WhatsApp .. Teşekkürler ..