Gündem

MİT Ve Katar İstihbaratından Ortak Operasyon! Alıkonulan 7 Türk Türkiye’ye Getirildi

MİT ve Katar istihbaratının desteğiyle Libya’da alıkonulan 7 Türk vatandaşı Türkiye’ye getirildi. Cumhurbaşkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Libya’dan Türkiye’ye getirilen 7 kişiyle görüştüğü bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından uzun süredir Libya’da alıkonulan 7 Türk vatandaşın serbest bırakılması için çalışmalar sürdürüyordu. Katar İstihbarat Teşkilatı’nın da katkı verdiği çalışmalar neticesinde Türk vatandaşlarının yurda getirilmesi sağlandı. Yoğunlukla lokantacılık sektöründe çalışan İlker Sağlık, Doğan Kıssa, Nurettin Çalık, Halil Gözel, Ahmet Selvi, Hidayet Yaprak ve Abdul Samet Akçay adlı vatandaşları MİT ve Katar istihbaratı sayesinde kurtarılarak yurda getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşlarla Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurda dönmelerini müteakip vatandaşlarla telefonda görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti. Vatandaşlar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a devletin bu süreçteki yakın ilgisi nedeniyle teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca vatandaşların yurda getirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ve tebriklerini iletti.